Přeskočit na obsah

VÁŠ REGION
VAŠE TELEVIZE

V Havířově probíhá blokové čištění. Špatně zaparkovaná auta jsou přemístěna a řidiči pokutováni.

Doprava Zpravodajství

Jarní blokové čištění začalo v Havířově 2. dubna a skončí 31. května.  Technické služby Havířov ve spolupráci s veřejně prospěšnými pracovníky v rámci akce provádí úklid a mytí komunikací a vybraných parkovišť. Pokud řidiči nebudou respektovat přechodné dopravní značení, které na tuto skutečnost upozorňuje, jejich vozidla budou odtažena a pokutována.

„Vozidlo, které brání v úklidu vozovky nebo parkoviště je hydraulickým ramenem nadzvednuto a přemístěno o kousek dál na viditelné místo, kde je odstaveno. Za stěračem pak řidič najde předvolání na městskou policii, kde zaplatí pokutu. Rovněž bude řidič nucen uhradit cenu za odtah vozidla ve výši 2500 korun. Čistění je vždy doprovázeno přechodnou úpravou silničního provozu, přechodné dopravní značení zákaz zastavení a dodatková tabulka s uvedeným datem a časem probíhajícího čištění je vždy instalováno v předstihu minimálně 7 dní,“ uvedl při jednom z odtahů, který probíhal na ulici Generála Svobody, vedoucí oddělení dopravních systémů Petr Sobek.

Každý blok je rozdělen do dvou časových úseků 6:00–11:00 a 11:00–14:00 hodin.  Seznam konkrétních ulic je uveden na webových stránkách města pod odborem komunálních služeb. Dle klimatických podmínek na čištění plynule navážou plánované obnovy vodorovného dopravního značení.


Podobné zprávy