Přeskočit na obsah

VÁŠ REGION
VAŠE TELEVIZE

Na Benefičním koncertě Čas pro život se vybralo 166 222 Kč na dobrou věc

Kultura Tiskové zprávy Zpravodajství

Benefiční koncert Čas pro život

V sobotu 13. 1. 2024 proběhl v prostorách ostravského Evangelického Kristova kostela benefiční koncert Čas pro život, který se stal již tradičním počinem Radia Čas. Zdi chrámu rozezněl hlas zpěváka Petra Koláře, zpěvačky Tanji a tradičně i vystoupení metalového tělesa Bohemian Metal Rhapsody. Místo nemocné Markéty Konvičkové vystoupila královna české muzikálové scény Leona Machálková. Benefiční akce měla za cíl vybrat finanční prostředky pro Nadaci policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni a na přání Patricie Janečkové i pro ostravský Hospic sv. Lukáše.

Na benefiční akci dorazilo téměř 600 návštěvníků, kteří zaplnili hlavní chrámovou loď i balkóny kostela. Úvodní slovo pronesla farářka Evangelického Kristova kostela Ewa Jelinek, krajský policejní ředitel plk. Tomáš Kužel a náměstek primátora Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo. Za vlastníky Radia Čas přivítala návštěvníky a vystupující interprety spolumajitelka Radia Čas Nikola Chrenčíková Pařízková. Celým večerem provázel moderátor Radia Čas Jan Gavelčík.

Hudební program večera odstartovalo vystoupení zpěvačky Leony Machálkové, kterou domluvili organizátoři na poslední chvíli kvůli nemoci Markéty Konvičkové. Následovalo představení skupiny Bohemian Metal Rhapsody, která sdružuje osobnosti českých metalových a hardrockových kapel. Poté kostelem zazněl hlas rockové zpěvačky Tanji. Její akustické vystoupení předcházelo slavnostnímu předávání symbolických šeků.

První šek na 83 111 korun si z rukou vlastníků Radia Čas převzala vedoucí Hospice sv. Lukáše, Klára Dercz a ředitel Charity Ostrava, pan Martin Pražák. Druhý šek ve stejné výši posléze za Nadaci policistů a hasičů převzal ředitel nadace, pan Vlastimil Kašpar.

Vrcholem večera bylo vystoupení pětinásobného stříbrného Slavíka Petra Koláře, který si pro návštěvníky koncertu se svou kapelou připravil několik svých nejznámějších rockových hitů i nejnovějších singlů, jako Tajný místa nebo Magická žena.

„Benefiční koncert Čas pro život je za námi a musím říct, že dopadl snad ještě lépe, než jsme si přáli. Bylo to velkolepé, překrásné a povedené. Lidé odcházeli s úsměvem na tvářích. Co ale ještě více předčilo naše očekávání, byla výše výtěžku pro obdarované. Celkem to bylo rekordních 166 222, – Kč a předávání šeků jak zástupci Nadace policistů a hasičů, tak Hospice sv. Lukáše bylo opravdu dojemné,“ říká Lucie Roubíčková, ředitelka akce.

Radio Čas bude v tradici benefičního koncertu pokračovat. Ihned po akci oznámili pořadatelé termín dalšího ročníku, který proběhne opět v Evangelickém Kristově kostele dne 11. 01. 2025.

Benefiční koncert Radia Čas se uskutečnil díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje.


Podobné zprávy