Přeskočit na obsah

VÁŠ REGION
VAŠE TELEVIZE

Ostravští strážníci i letos instalují bezpečnostní řetízky a kukátka pro seniory

Bezpečnost Sociální služby Zpravodajství

I v letošním roce ostravští strážníci zdarma instalují v bytech a rodinných domech ostravských seniorů panoramatická kukátka a dveřní bezpečnostní řetízky.

K montáži panoramatických kukátek a dveřních bezpečnostních řetízků přispěly podněty z praxe. Mnoho seniorů se totiž setkalo se situací, ve které nabyli špatné zkušenosti při otevírání dveří bytu neznámým lidem.

Díky instalaci panoramatického kukátka tak dochází ke zvýšení pocitového bezpečí v podobě vědomí, kdo stojí za dveřmi. Dveřní bezpečnostní řetízek pak umožňuje seniorům bezpečné pootevření dveří a zabraňuje jejich otevření s následným neoprávněným vniknutím do bytu seniora.

Montáže provádí Městská policie Ostrava již od roku 2005. Jen v loňském roce bylo realizováno sto třicet jedna instalací, kdy v bytech seniorů bylo namontováno celkem devadesát osm bezpečnostních řetízků a sedmdesát jedna panoramatických kukátek.

O bezplatnou montáž panoramatického kukátka a bezpečnostního řetízku mohou žádat občané města Ostravy starší šedesáti pěti let, a to pouze písemnou formou prostřednictvím svého strážníka-okrskáře.

Bližší informace lze nalézt na webových stránkách ww.mpostrava.cz nebo je získat v pracovních dnech od 7.00 do 14.00 hod. na telefonním čísle 720 735 125.

Služba je hrazena z prostředků statutárního města Ostravy.


Podobné zprávy