Přeskočit na obsah

VÁŠ REGION
VAŠE TELEVIZE

Ostravská univerzita zaznamenala rekordní zájem o studium

Zpravodajství

O 1400 přihlášek více než v loni obdržela Ostravská univerzita od zájemců o studium (srovnání s 15. březnem 2023). Do pátku 15. března, kdy skončil termín podání na většinu oborů, zaznamenala univerzita 16 136 přihlášek. Potvrzuje to tak trend rostoucího zájmu o Ostravskou univerzitu. Uchazeči se ale mohou hlásit ještě na některé další obory, například na Filozofické fakultě prodloužili příjem přihlášek na nově otevřený obor Cizí jazyky pro firemní praxi do 30. dubna.

Nárůst o 9,5 procenta. Loni k 15. březnu přijali na Ostravské univerzitě 14 734 přihlášek, letos je to přesně o 1402 více. „Velice nás těší vyšší zájem o studium na Ostravské univerzitě. Ačkoli jsme v to doufali po rekordním Dnu otevřených dveří Ostravské univerzity, kdy si zázemí fakult přišlo prohlédnout na 5000 návštěvníků,” připomněl lednovou akci rektor Ostravské univerzity Petr Kopecký.

Největší počet přihlášek přijali na Pedagogické fakultě (4819), jen o zhruba 700 méně pak zaznamenali na Lékařské fakultě. „V tomto směru se trend nemění: uchazeči mají zájem o učitelství, učitelství, a to ve všech stupních. Pokud se zaměříme na jednotlivé obory, pak samozřejmě největší množství přihlášek obdrželo Všeobecné lékařství a také Zubní lékařství,” vyjmenoval trendy vedoucí Centra marketingu, komunikace a popularizace Adam Soustružník. Ke studiu zubního lékařství přijali na Ostravské univerzitě celkem 779 přihlášek, vloni to v dodatečném termínu bylo 422.


Podobné zprávy