Přeskočit na obsah

VÁŠ REGION
VAŠE TELEVIZE

Na Slezskoostravský hrad se sletí čarodějnice a čarodějové

Kultura Zpravodajství

Po několikaleté pauze se na Slezskoostravský hrad vrátí čarodějnice, čarodějové, kouzelníci a kouzelnice! V sobotu 27. dubna se návštěvníci budou bavit doprovodným programem, proběhne rej masek i zapálení vatry. Návštěvníci v maskách jsou vítáni.

Hrad se návštěvníkům otevře ve 14.30. Hned od začátku se hlavně děti mohou zapojit do čarodějnické školy. Složí zkoušku z vaření lektvarů, létání na koštěti, poznávání bylin a vyrobí si svou čarodějnickou hůlku. Za úspěšné absolvování těchto zkoušek získají malou odměnu.

Program na pódiu odstartuje v 16 hodin, kdy proběhne Diskotéka Baby Jagy. Pod pódiem pak přivítáme všechny návštěvníky v maskách a vybereme miss čarodějnici a mistra čaroděje, jejichž originální kostýmy budou odměněny drobným dárkem. Na pódiu vystoupí také mladá novojičínská kapela Ballistic.

Ve večerních hodinách návštěvníky zahřeje fireshow skupiny Magnis, po které symbolicky zapálíme vatru. „Návštěvníci hradu se nás často ptali, zda zase uspořádáme pálení čarodějnic. Nedalo nám to, a tak jsme letos koncept čarodějnic trochu oprášili a věříme, že se akce bude líbit.“  uvádí manažerka akce, Denisa Ježková.

V průběhu odpoledne bude možné opékat špekáčky, pro děti jsou připraveny tematické tvůrčí dílny a ve velkém sále se mohou vyřádit na diskotéce. V malém sále hned v 15 hodin zahraje svůj Dobrokabaret Milan Štastný, k jehož představení patří také tvůrčí dílny. Žonglérský workshop si pro návštěvníky připravila skupina Magnis.

Chybět nebudou prodejci s občerstvením a dárkovými předměty. Program a aktuality mohou návštěvníci sledovat na webu akce nebo Facebookové události.

Vstupné je možné zakoupit ve zvýhodněném předprodeji do 26. dubna. Poté na místě v den akce.


Podobné zprávy