Přeskočit na obsah

VÁŠ REGION
VAŠE TELEVIZE

Fakultní nemocnice Ostrava kvůli nárůstu nemocnosti zakázala návštěvy

Zdravotnictví Zpravodajství

ilustrační foto

Fakultní nemocnice Ostrava (FNO), která je největším zdravotnickým zařízením v Moravskoslezském kraji, až do odvolání vyhlásila zákaz návštěv. Důvodem je zvyšující se počet respiračních onemocnění. Nemocnice o tom dnes informovala na svých webových stránkách.

„Vzhledem ke zvyšujícímu se výskytu respiračních onemocnění jsou návštěvy ve Fakultní nemocnici Ostrava v Porubě do odvolání zakázány. Výjimku ze zákazu návštěv má návštěva u pacienta v terminálním stadiu onemocnění a zákonní zástupci hospitalizovaných dětských pacientů,“ uvedlo vedení nemocnice.

V Léčebně dlouhodobě nemocných v Klokočově, která rovněž patří pod FNO, jsou návštěvy pacientů zatím povoleny. Lidé by ale měli nosit respirátor a v případě, že pociťují příznaky respiračního onemocnění, je vhodné zvážit, zda je návštěva nezbytná.

Nakažených respiračními chorobami v minulém týdnu v Moravskoslezském kraji přibylo. Nárůst byl 18 procent. Na 100.000 obyvatel připadalo 1417 případů, o týden dříve to bylo 1200 onemocnění. Přibylo rovněž nakažených covidem-19, jejichž počet roste už několik týdnů. Koronavirem se nakazilo 1224 nemocných. Šlo o 733 žen a 491 mužů. O týden dříve to bylo 828 případů onemocnění covidem-19, větší podíl rovněž představovaly ženy.


Podobné zprávy