Přeskočit na obsah

VÁŠ REGION
VAŠE TELEVIZE

Zoo Ostrava pořádá speciální akci pro dárce jako poděkování za jejich podporu

Kultura Zpravodajství

Ostravská zoologická zahrada každoročně pořádá setkání pro všechny dárce, kteří zoo v uplynulém roce finančně přispěli na její rozvoj a také na záchranu ohrožených druhů živočichů. Tímto setkáním vyjadřuje poděkování za jejich podporu. Vzhledem k velkému počtu dárců, se akce koná ve dvou termínech – ve středu 22. a ve čtvrtek 23. května. Pro dárce je připraven speciální celodenní program, během něhož se mohou seznámit s novinkami uplynulého roku, nahlédnout do míst, která nejsou běžně návštěvníkům přístupná, zúčastnit se mimořádných komentovaných setkání nebo se zdarma svézt safari expresem.

Dárcovství nebo symbolická adopce zvířat je mezi lidmi velmi oblíbený a poměrně častý způsob podpory naší zoologické zahrady. „Lidé si mohou adoptovat zvíře pro sebe, ale většinou touto formou pořizují dárek pro někoho blízkého k narozeninám, k Vánocům nebo jen tak pro radost. Přispět mohou na kterýkoli chovaných druh. Výše podpory je libovolná, minimální částka je však 500 Kč,“ popisuje Monika Vlčková, která má dárce v zoo na starosti. Mezi dárci, kterých je okolo 550, jsou jednotlivci, rodiny, ale často také třídní kolektivy, školy, kolegové z práce, dále nadace a nadační fondy i komerční subjekty. Řada dárců přispívá pravidelně a nejedná se jen o obyvatele Ostravy či moravskoslezského regionu. Někteří z nich jsou i ze vzdálenějších krajů naší republiky. „Všech darů, kterými lidé dokazují, že nejsou lhostejní k otázkám ochrany přírody, si velmi vážíme. Chceme jim touto cestou vyjádřit náš velký dík,“ dodává Monika Vlčková.

V letošním programu byla například možnost vstoupit do (prázdného) výběhu slonů a prohlédnout si zblízka i zevnitř cvičný kontejner určený pro trénink mladého sloního samce před plánovaným transportem (viz foto v příloze).

Kromě dárců s finančním příspěvkem pozvání obdrželi i dobrovolníci a členové Kruhu přátel zoo, kteří dlouhodobě přispívají zoo svým volným časem a pomáhají s organizací celé řady doprovodných akcí pro veřejnost, hlídáním průchozích expozic a při dalších aktivitách.


Podobné zprávy