Příjem TV signáluPříjem TV signálu stanice LTV PLUS

Máte problémy s příjmem signálu stanice LTV PLUS?

Důvodu může být několik. Záleží na tom, jaké jsou podmínky na straně příjmu.

 

Bydlíte v rodinném domě?

Příjem TV signálu máte s největší pravděpodobností zajištěn pomocí klasické individuální antény umístěné na střeše domu, nebo pomocí pokojové antény pro příjem TV signálu. Proto se ujistěte, zda máte tuto anténu natočenou ve směru TV vysílače, jenž vysílá program Local TV PLUS ve Vaší lokalitě. V současné době můžete přijímat signál jak ve standardu DVB-T v Regionální síti RS7, tak ve standardu DVB-T2 v Přechodové síti PS13. Regionální síť RS7 (DVB-T) vysílá z lokality Ostrava Lanová na 38. kanále (610 MHz), Přechodová síť PS13 (DVB-T2) vysílá z lokalit Ostrava Lanová a Opava Hlubočec na 31. kanále (554 MHz). Tyto vysílače můžete naladit pomocí automatického nebo individuálního ladění na Vašem televizoru či set-top-boxu. Pro příjem signálu ve standardu DVB-T2 musí Váš televizor či set-top-box tento nový standard podporovat.

Tip technika: v případě, že jste ve směru mezi dvěma vysílači, je možné v některých případech využít zadní stranu antény pro příjem ze silnějšího vysílače a zepředu tak zajistit příjem vysílače slabšího.

 

Bydlíte v bytovém domě?

Pak pravděpodobně přijímáte TV signál pomocí STA, společné televizní antény. Rozvod signálu je zajištěn přes anténní zesilovač, který je většinou nutné vybavit anténní vložkou pro 31. resp. 38. kanál. Požádejte proto odbornou firmu, která ve Vašem domě zajišťuje tyto služby o úpravu STA pro příjem signálu na 31. resp. 38. kanálu.

V případě zájmu o úpravu STA kontaktujte odbornou firmu:

Telefonické spojení :
Mobil:       777144160
Mobil 2:    777144164
Hlavní e-mail: info@satelity-ostrava.cz
Reklamace: reklamace@satelity-ostrava.cz

Pro dotaz ohledně možnosti příjmu ve Vaší lokalitě můžete kontaktovat helpdesk provozovatele RS7 a PS13:

Telefonické spojení: +420 595 694 660
Hlavní e-mail: helpdesk@multiplex7.cz