Přeskočit na obsah

VÁŠ REGION
VAŠE TELEVIZE

O Velikonocích opět proběhne v Ostravě preventivně informační akce Bezpečnější nakupování a parkování

Bezpečnost Doprava Zpravodajství

O Velikonocích opět proběhne v Ostravě preventivně informační akce Bezpečnější nakupování a parkováníTaké letos je v rámci městského projektu Bezpečnější Ostrava připravena již tradiční preventivně informační akce s názvem Bezpečnější nakupování a parkování. Akci koordinuje Magistrát města Ostravy a podílí se na ní Městská policie Ostrava, Policie ČR a Dopravní podnik Ostrava. Preventisté městské i státní policie společně dohlédnou na bezpečnost ve vytipovaných ostravských obchodních centrech i na velikonočních trzích.

Akce „Bezpečnější nakupování a parkování“ odstartuje už v pondělí 25. března v obchodním centru Galerie TESCO v Ostravě-Třebovicích. Pokračovat pak bude až do soboty 30. března v dalších vytipovaných ostravských nákupních centrech a obchodních řetězcích.

„Informační a preventivní aktivity jsou v boji s kriminalitou klíčové. Naše městská policie zajišťuje celou řadu těchto akcí, cílí od nejmenších až po seniory. Preventivní opatření v době Velikonoc a Vánoc, konaná v koordinaci městského projektu Bezpečnější Ostrava, se staly již tradičními a pomohou připomenout základní zásady bezpečného chování a předejít tomu, aby se nakupující nestali obětmi protiprávního jednání a strávili svátky, pokud možno ve sváteční atmosféře. Ke zvýšení pocitu bezpečí přispěje i zintenzivnění výkonu služby našich strážníků ve vytipovaných místech s větším množstvím lidí,“ dodává Jan Dohnal, primátor města.

Občané se ale s preventisty Městské policie Ostrava a Policie České republiky mohou rovněž setkat na velikonočních trzích. V sobotu 23. března od 15.30 hod. budou preventisté občanům k dispozici na náměstí v Ostravě-Jihu, v pondělí od 16.00 hod. pak na Masarykově náměstí v centru. V Porubě pak budou preventisté k zastižení na Alšově náměstí, a to v sobotu 30. března od 15.35 hod .

„Naši preventisté budou nejen v rámci nákupů, ale i v rámci svých vystoupení na velikonočních trzích poskytovat nakupujícím jednoduché, ale mnohdy cenné rady, jak co nejlépe ochránit své osobní věci a nestát se snadnou obětí pachatelů krádeží,“ uvádí ředitel Městské policie Ostrava Miroslav Plaček.

Informace k možnému zabezpečení majetku v prostředcích MHD nejen v období před Velikonocemi nabídnou cestujícím také letáky a spoty ve vozech Dopravního podniku Ostrava.

V předvelikonočním období mohou nakupující v obchodech nalézt nejen širokou nabídku zboží a řadu slev, ale mohou se setkat i s řadou nenechavců, Ti pak rádi využívají nepozornosti nakupujících a čekají jen na vhodnou příležitostí ke svému nezákonnému obohacení.


Podobné zprávy