Přeskočit na obsah

VÁŠ REGION
VAŠE TELEVIZE

Bohumín vybudoval výtah a nové zdviže pro seniory

Sociální služby Zpravodajství

Dosud se nájemníci v domě s pečovatelskou službou v Pudlově měli problém dostat se do patra, od dubna se pohodlně svezou novým nízkonákladovým výtahem. Moderní prosklená kabina, kterou město vybudovalo, je netradičně umístěna mimo budovu. Bohumín se také pustil do výměny tří zdviží v bytových domech v Poděbradově ulici. Do bezbariérových úprav svých budov letos radnice investuje téměř sedm milionů korun.

Při procházce klidnou pudlovskou ulicí Na Chalupách narazí kolemjdoucí na atypický prvek. Město u dvoupodlažního objektu, který je domovem méně pohyblivých seniorů, postavilo za 3 miliony korun venkovní výtah. Obyvatelům začne sloužit na začátku dubna.

„Řada z nich trpí omezenou pohyblivostí, ať už kvůli věku, nebo zdravotnímu stavu. Potřeba zajistit jim pohodlnou možnost přesunu do patra narážela na omezený prostor. Nechtěli jsme redukovat počet místností, protože tento typ sociální služby je žádaný a poptávka převyšuje nabídku. Proto jsme přišli s nezvyklým řešením v podobě venkovního výtahu,“ vysvětlil místostarosta Bohumína Igor Bruzl s tím, že díky přístavbě kabiny se nemusely měnit dispozice, pouze místnost sociální pracovnice v prvním patře našla nové využití jako spojovací přístup ke kabině.


Podobné zprávy