Přeskočit na obsah

VÁŠ REGION
VAŠE TELEVIZE

Bohumín od září rozšíří kapacitu mateřských škol o novou třídu

Školství Zpravodajství

O předškoláky je postaráno. Bohumín po zápisech do mateřských škol, které ve městě proběhly na začátku května, rozšíří od září kapacitu o novou kmenovou třídu. Uspokojí tak poptávku všech rodičů, kteří sháněli místo pro tříleté a starší děti.

V Bohumíně se v posledních letech intenzivně staví a přibývá mladých rodin s dětmi. Proto se vedení radnice rozhodlo už v předstihu rozšiřovat kapacity svých mateřských škol. Vloni v září se město pustilo do přestavby horního patra pavilonu B Mateřské školy Nerudova za zhruba deset milionů korun. Zázemí je nyní hotovo, zbývá jej vybavit nábytkem a pomůckami.

„Od září tak můžeme otevřít o jednu třídu navíc. Sledujeme demografický vývoj a trendy v oblasti bydlení. Na našich pozemcích v ulicích Slunečné, Sokolské a Petra Cingra se dostavělo nebo vzniká přes šedesát nových domů, soukromí developeři staví dalších čtyřicet objektů. A do nich se stěhují převážně mladí lidé s dětmi předškolního a školního věku. Proto jsme už loni rozhodli o navýšení kapacit v našich školkách, abychom byli v případě potřeby schopni uspokojit všechny žadatele s dětmi staršími tří let,“ vysvětlil starosta Bohumína Petr Vícha. Jak poznamenal, letošní zápisy do bohumínských mateřských škol ukázaly, že odhodlání radnice investovat do vybudování nového zázemí se nyní ukázalo jako prozíravé.

Jeho slova potvrzuje vedoucí odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice Pavla Skokanová. Kladné rozhodnutí o přijetí obdrží v příštích týdnech 187 dětí. Můžeme přijmout všechny, které do začátku září dovrší tři roky. A podařilo se umístit i většinu těch, které tohoto věku dosáhnou v průběhu podzimu. Rodiče dětí, které oslaví třetí narozeniny později, mohou využít nabídku soukromých dětských skupin, těch je na území města dostatečný počet,“ konstatovala s tím, že v současnosti funguje na území Bohumína devět městských školek s kapacitou 581 dětí, které se vzdělávají ve 25 třídách. Od příštího roku se jejich počet zvýší na 26.

Navyšování kapacity ale není jediným přístupem, který město využívá k tomu, aby dostatek míst v mateřinkách zajistilo. „Osvědčil se nám koncept přípravných tříd, které jsou určeny dětem s odkladem školní docházky. V Bohumíně máme dvě, do nichž může docházet celkem třicet dětí. Mohou se připravovat na plnohodnotné vzdělávání ve specializovaném prostředí, které zajišťuje veškerý komfort od rozvoje dovedností, přes zajištění stravy až po ranní a odpolední program v družině. Nám se tím současně uvolňují místa ve školkách pro menší děti,“ doplnil místostarosta města Igor Bruzl.


Podobné zprávy